Share

Ceylanpınar’da 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü

10 Kasım 1938 yılında hayata veda eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıldönümünde Ceylanpınar’da düzenlenen törenle anıldı.

Anma töreni hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk anıtına çelenk koyma ile başladı. Atatürk’ü anma törenine İlçe Kaymakamı Cüneyt Caner, İlçe Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, İlçe Garnizon Komutanı Vekili P. Tğm. Osman Kılıç, resmi kurum ve kuruluşların müdürleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, gaziler ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri katıldı. Çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te çalınan sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Çelenk sunma töreni okunan istiklal marşı ve bayrakların yarıya indirilmesiyle son buldu.

Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri konferans salonunda devem eden program okunan şiirler ve slayt gösterileri ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk anıldı. Konuşmalarda günün anlam ve önemine değinilirken, Atatürk’ün kişiliği anlatıldı. Ardından Ceylanpınar’da görev yapan müzik öğretmenleri 10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle koro çalışmalarını sahneledi.

10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, İlçe Garnizon Komutanı Vekili P. Tğm. Osman Kılıç, ilçe Kaymakamı Cüneyt Caner ve ilçe Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kalaycı vererek öğrencilere başarılar diledi.

Oluşturulma Tarihi : 10.11.2021