Share

Başkan Soylu, Belediye Serasını İnceledi

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, geçtiğimiz aylarda ilçeye kazandırılan ve buradaki üretimle kenti güzelleştiren Bitki Üretim Serasında incelemelerde bulundu.

Sera alanında çalışmaları sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini ziyaret eden Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, yakıcı sıcakta çalışan ekibine, kendi elleriyle soğuk içecek ikramında bulundu.

Başkan Soylu, beraberindeki Başkan Yardımcısı Ümit Bilgin, Belediye Encümenleri Übeyt Kurt, Ahmet Ergin ve Abdülkadir Akgeyik ile yaptığı inceleme sırasında, burada yetiştirilen ürünler hakkında Park ve Bahçeler Müdürü Halil Yetek’ten bilgi aldı.

Halil Yetek, Ceylanpınar Belediyesi Bitki Üretim Serasında;  20 bin Reyhan, 25 bin takates, 5 Bin mor fesleğen, 3 bin horoz ibiliği, 5 bin zinyan, 5 bin vinca, 20 bin petunya, 7 bin aslan ağzı 5 bin ateş çiçeği ve 5 bin peyzaj bitkisi olmak üzere toplam 95 bin bitki yetiştirildiği bilgisini verdi.

Başkan Feyyaz soylu, inşaatına yılbaşından hemen sonra başladıklarını ve bu kadar kısa sürede binlerce bitki üretimi gerçekleştiğini belirterek, “Bu sera ile bitki ihtiyacımızı daha uygun fiyata mal ediyoruz. Amacımız dışarıdan hiç peyzaj ürünü almamaktır.  Şu an burada aldığımız bilgilere göre 95.000 adet bitki var. Biz bunları dışarıdan satın almış olsaydık bunların maliyeti yaklaşık 1 milyon TL’dir. Biz çok daha ucuza bu ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz” diye konuştu.

Başkan Soylu, kısa bir zaman içerisinde bu bitkilerin hem parklarda hem refüjlerde ve çeşitli peyzajlarda kullanılacağını belirterek, şöyle devam etti:

“Belediyecilik halkın parasının tek kuruşunu ziyan etmeden halka hizmet olarak sunmaktır. Her şeyi dışarıdan parayla almayız.

Burada muazzam bir çalışmaya tanık olduk. Başta müdürümüz olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyorum.’’

Oluşturulma Tarihi : 07.06.2021