Share

Başkan Soylu’dan 23 Nisan Mesajı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. yılını kutlayan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarih olduğunu vurguladı.

Başkan Soylu, mesajında; “Tüm dünya çocuklarının ülkemizde buluştuğu gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 101. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. Milletimizi ortak bir gaye etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk meclisimiz, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyanın geleceğini şekillendirecek olan çocuklar arasındaki karşılıklı dostluk, sevgi ve saygı duygusunun aşılanmasını sağlayan bu bayram ile daha o günlerde uluslararası dostluğa ve barışa giden yolun, çocukların elinde yükseleceğini öngörmüştür.

Gönül isterdi ki, pandemi dönemi olmayıp 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha coşkulu şekilde sokaklarda hep birlikte kutlayalım, ancak korona virüs buna engel oldu. Fakat inanıyorum ki, tedbirlere uyarak yakın zamanda pandemi durumundan kurtulup, bayramlarımızı yine eskiden olduğu gibi büyük bir coşkuyla hep beraber kutlayacağımız günler yakındır.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Ulusal Kurtuluş Mücadelesi uğrunda can veren şehitlerimizi rahmetle; gazilerimizi minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarının ve bütün ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.’’ ifadelerinde bulundu.

Oluşturulma Tarihi : 22.04.2021