Share

Başkan Soylu; “Şehir Girişindeki Millet Bahçesi Projemiz Şimdiden Hayırlı Uğurlu Olsun”

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, medeniyetle eş anlamlı olan yol çalışmalarında ciddi miktarda parke ihtiyacı yaşadıklarını belirterek, “Bu ihtiyacımızı en ekonomik koşullarda temin etmek için şu anda atıl durumda bulunan Parke Fabrikamızı yeniden üretime geçirmeye hazırlanıyoruz” dedi.

Başkan Soylu, halkı kış aylarında çamura, yaz aylarında da toza teslim edemeyeceklerini belirterek, “Şu anda 6 mahallemizde parke döşeme çalışmalarını sürdürüyoruz. Yaklaşık 8 ya da 9 yıl önce yapılmış belediyemize ait parke fabrikası demir yığını halindeydi. Burada gerekli çalışmaları yaptık” bilgisini verdi.

Atıl olan bu fabrikayı yeniden faaliyete geçirmek için gerekli girişimlerde bulunduklarını ifade eden Soylu, “Sağ olsun Milletvekilimiz Mehmet Ali Cevheri aracılığıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığından randevu aldık. Projemizi sunduk ve destek sözü aldık. Bu fabrikamız kısa bir zamanda üretime geçecek” müjdesini verdi.

Soylu, halen devam eden kilitli parke döşeme çalışmaları konusunda da bilgi vererek, şöyle devam etti:

“İlçe merkezi ve kırsalında bugüne kadar toplam 113.400 m2 kilitli parke taşı döşendi. İlçe merkezimizdeki Bahçelievler, 15 Temmuz, Cumhuriyet, Yenişehir, Mehmet Akif Ersoy Mahallelerimizde eksik kalan sokak ve caddelerimizde kilitli parke taşı döşeme çalışmaları yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Ayrıca ilçe merkezimizin farklı sokak ve caddelerin deforme olan kilitli parkeler ekiplerimiz tarafından tespit edilerek aynı gün onarımı yapılıyor.  

İlçe kırsalımızda yer alan Boğalı Mahallesi'nde 23.000 m2, Muratlı Mahallesi'nde 30.000 m2, Yukarı Karataş Mahallesi’nde 12.000 m2  ve Gümüş Mahallesi’nde 7.000 m2 kilitli parke döşeme çalışmaları yaparak mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızı yazın tozdan kışın çamurdan kurtardık. Kırsaldaki tüm mahallelerimizde parke taşı döşeyeceğiz.”

YEŞİL CEYLANPINAR HEDEFİ

Göreve geldikleri günden bugüne kadar ilçede yeşillendirme çalışmalarını aralıksız sürdürdükleri bilgisini veren Soylu, Yeşil Ceylanpınar seferberliği başlattıklarını belirterek, “Barış Pınarı Harekatı sırasında sınırın sıfır noktasından ilçemize atılan mühimmatlardan dolayı şehit olan iki evladımızın adını da yaptığımız iki yeni parkımıza verdik. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Viranşehir Caddesinde Şehit Elif Terim Parkı, Yenişehir Mahallesi Seyfullah Hacımüftüoğlu Caddesinde ise Şehit Mazlum Güneş Parkı yapılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yaptığımız bu iki parkımız 6.000 metrekare büyüklüğündedir” dedi.

Feyyaz Soylu, hedeflerinin yolları sıfır sorunlu ve yem yeşil bir Ceylanpınar oluşturmak olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Yine büyük bir projemiz olan Millet Bahçemizin projesi bitti. Kısa bir zaman içerisinde ihale aşaması da bitecek. Halkımızın aileleri, dost ve arkadaşlarıyla temiz havada hoşça vakit geçirecekleri nezih bir ortam oluşacak. Bu alanın şehrimizin girişinde bulunması daha ilçemize girerken nezih bir görüntü oluşturacak. Yoğun uğraşlarımız sonucu TİGEM’den 220 dönümlük arazi talebinde bulunduk. Mücadelemiz ve çabalarımız sonuç vererek talep ettiğimiz 220 dönümlük alanı belediyemize devrini aldık.

Geçtiğimiz ay Millet Bahçesiyle ilgili proje üzerinde çalışmalar yaptık. Hazırladığımız projenin son haline göz attık. Millet Bahçemizin içerisinde Millet Kıraathanesi, Kütüphane, Mescit, Piknik Alanı, Basketbol sahası, Tenis kortu, Voleybol sahası, Çocuk Oyun Alanı, Şelale, Oto Park ve Antik Tiyatro alanları yer alacak. Ceylanpınar’ımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.”

MARDİN- KIZILTEPE YOLU İHALESİ BİTTİ

Daha önce “Ölüm Yolu” olarak anılan ve birçok canların kaybedildiği, mal kayıplarının yaşandığı Mardin -Kızıltepe Karayolu sorununa da değinen Başkan Feyyaz Soylu, “Bu yoldaki sorunu girişimlerimiz sonucu çözdük. Bu yol ölüm yolu olmaktan çıkıp umut yolu olmuştur. İhalesi gerçekleştirildi” müjdesini verdi.

DOĞALGAZ İÇİN KAZMA VURULUYOR

Başkan Soylu, temiz ve ekonomik bir yakıt olan doğal gazın da ilçeye kazandırılması için çalışmaların son aşamaya geldiğini, yakında kazmanın vurulacağını belirterek, şunları kaydetti

“Konu ile ilgili BOTAŞ Genel Müdürlüğü ile bizzat görüşme yaptım. Genel Müdür Yardımcımız ile yaptığımız bu görüşmenin akabinde doğal gazla ilgili ihalenin yapılacağı müjdesi geldi. 24 Aralık 2020 tarihinde de ihale yapıldı. Kanal açma çalışmaları başlayacak. Doğal gazımız da halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Ceylanpınar’ın il merkezine en uzak ilçe ve sınırın sıfır noktasında bulunduğunu hatırlatan Başkan Soylu, şöyle devam etti:

 “Gözden uzak olanların, gönüllerden uzak olmaması için kendimizi sürekli hatırlatıyoruz. Bir ayağımız il merkezinde bir ayağımız Ankara’da. Sağ olsunlar sorunlarımıza duyarlılık gösteriyorlar. Ben vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum; siz her şeyin en güzeline layıksınız. Ayrıca AK Parti Şanlıurfa Milletvekillerimize, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımıza, AK Parti İl Başkanımıza hizmetlerimiz için desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

GÜMRÜK KAPISI

Başkan Soylu, ilçenin önemli bir sorunu olan Gümrük Kapısı ile ilgili de çok girişimlerde bulunduklarını, bunun sonucu olarak kapının açıldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bu iş bizim hizmet alanımızda değil ama ilçemizi ilgilendiren her konuda değil elimizi gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Bu kapsamda, Gümrük Kapısı’nın açılması için ne gerekiyorsa yaptık. Şu anda bunun meyvesini alıyoruz. Her gün yüzlerce araba giriş çıkış yapıyor ve esnafımızın yüzü gülüyor ve dolayısıyla hem ilçe hem ülke ekonomimize katkı sunuyor. Ceylanpınar’ımızın 100 yıllık Gümrük Kapısı hayal olmaktan çıktı.  İlerleyen yıllarda daha modern bir kapıya kavuşacağımızı umut ediyorum. Burası Ortadoğu'ya açılan en güzel kapı olacak.”

Oluşturulma Tarihi : 05.02.2021