Share

Başkan Soylu, Evi Yanan Aileyi Sıcak Yuvaya Kavuşturdu

Ceylanpınar ilçesinde, geçtiğimiz aylarda elektrik kontağından çıkan yangında evleri yanan aileye Belediye Başkanı Feyyaz Soylu sahip çıktı. Başkan Soylu, hem yangın günü hem de tadilattan sonra aileyi ziyaret ederek, yardım elini uzattı.

Mevlana Mahallesi’nde elektrik kontağından çıkan yangın sonucu ağır hasar gören ailenin evinde Başkan Soylu’nun talimatı üzerine Ceylanpınar Belediyesine bağlı ekipler tarafından tadilat yaptırıldı.

Yangının hemen ardından ailenin yardımına koşan Başkan Soylu, yangında kullanılamaz hale gelen eşyaların tamamını yeniledi. Yıldırım ailesi sıcak bir yuvaya kavuşturulurken Başkan Soylu’da  ailenin ilk misafiri oldu.

Ziyarete Başkan Feyyaz Soylu’nun yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Ekim ve Meclis üyeleri Bozan Çeçan, Ahmet Ergin ve Aziz Caymaz da katıldı.

Başkan Soylu; Her Zaman Telefonun Ucundayız

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ihtiyaç duyan her vatandaşa bir telefon kadar yakın olduklarını belirterek, ‘’Yaklaşık 2 ay önce Yıldırım ailesinin evleri elektik kontağından dolayı yanmıştı. Buraya ekibimizle gelip, aileyi ziyaret ettik. Oluşan zararı kendi gözlerimizle gördük ve tespit ettik. Gereken işlemlerin yapılması için talimat verdik ve yaptık” dedi.

Evi gezerek, yapılan çalışmaları yerinde gören Başkan Soylu, “Ben burada emeği geçen gerek STK’larımız gerek ise bizim belediye personellerimize, meclis üyelerimize, başkan yardımcılarımıza ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Reisimizden aldığımız sloganla sosyal  belediyeciliğin yanı sıra gönül belediyeciliği ile yüreklere dokunuyoruz” diyen Başlan Soylu, şöyle devam etti:

“Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın. Biz ekip olarak telefonun diğer ucunda hizmete koşmaya hazırız.  Ne zaman vatandaşlarımızın bir ihtiyacı olursa, yanlarında olacağız. Yeter ki makul ve mantıklı  bir talep olsun. Tüm imkanlarımızla halkımızın yanındayız.”

Yıldırım; Sıcak Yuvamıza Kavuştuk

Evi yanan mağdur Ali Yıldırım ise sıcak yuvaya kavuşmanın sevincini dile getirirken, “Ceylanpınar Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın katkıları ve yardımlarıyla tekrar eşyalarımızı alabildik, sıcak yuvamıza kavuştuk. Allah başkanımızdan razı olsun. Rabbim başımızdan eksik etmesin” dedi.

Muhtar Akkurt; Bu Evi Tekrar Aile Yuvasına Dönüştürdüler

Mevlana Mahallesi Muhtarı Ahmet Akkurt da, Başkan Soylu’nun katkılarıyla yanan evin tekrar yuva olduğunu belirterek, “Sayın Belediye Başkanımın görevlendirmiş olduğu belediye personellerinden Allah razı olsun. Yanan Evi yeniden sıvayıp boyadılar, eşyalar yenilendi. Allah sayın Feyyaz Soylu başkanımızı başımızdan eksik etmesin, biz ondan razıyız Allah da ondan razı olsun. Sosyal devlet anlayışı budur. Mevlana Mahallesi muhtarı olarak şükranlarımı iletiyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

Oluşturulma Tarihi : 31.12.2020