Share

Başkan Soylu; Vatandaşa Tepeden Bakanlardan Hiç Olmadık

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, yaptığı ve yapacağı projelerin yanı sıra sosyal medyada yer alan eleştirilerle ilgili yazılı açıklamalarda bulundu.

Yaptığı yazılı açıklamada daha güzel ve daha yaşanıla bilir bir Ceylanpınar için çalıştıklarını ifade eden Başkan Soylu, ‘’Kendisine hizmet etmekten gurur duyduğum değerli Ceylanpınarlı Hemşerilerim, Göreve geldiğim 20.12.2019 tarihi itibarı ile Ceylanpınar Belediye Başkanlığı görevimin 1. yılını geride bıraktım. Bu minvalde sizlere nasıl faydalı olacağım, Ceylanpınarlı hemşerilerimin mağduriyetini nasıl gidereceğim noktasında, gecemi gündüzüme katarak, Ailem ile geçirmem gereken zamandan bile feragat ettim.

Biz Halkımızla birlikte daha güzel ve yaşanabilir bir Ceylanpınar için mücadele ediyoruz. Biz vatandaşına tepeden bakanlardan hiç olmadık. Bu millete tepeden bakan, vatandaşın telefonlarına cevap vermeyen, halkını azarlayanlar şuan layık oldukları yerdeler’’ ifadelerinde bulundu.

Başkan Soylu, ‘’Halkımıza En İyi Hizmeti Getirmek İçin Gecemizi Gündüzümüzü Bakanlıklarda Geçiriyoruz’’

Açıklamasına devam eden Başkan Soylu, ‘’Ceylanpınar Belediyesi, Halkın Belediyesidir Halkına hizmet etmek için vardır. Bizlerde halkımıza hizmeti ulaştırmak için gayret ediyor ve bu kapsamda daha nice projeleri hayata geçirmek için çaba sarf ediyoruz. Ceylanpınarlı vatandaşlarımıza hizmetin en iyisini yapmak için her ayın yaklaşık bir haftasını Ankara’da değerli halkımıza hizmet getirmek için Gecemizi Gündüzümüzü Bakanlıklarda geçiriyoruz’’ dedi.

Başkan Soylu, ‘’Biz Gücümüzü Halkımızdan Alıyoruz’’

Sosyal medyadaki eleştirilere cevap veren Başkan Soylu, ‘’Son zamanlarda sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden yersiz içi boş şahsıma yönelik çok ağır ithamlarla yer verildi. Sahte hesaplar bizleri eleştiri yağmuruna ’da tutsa biz halkımıza hizmet etmekten bir adım geri atmayacağız aksine daha çok çalışıp halkımıza ve vatandaşımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Elinde hiçbir somut delil olmadan yalan dolanlarla sahte hesaplar üzerinden algı yaratmaya çalışanlar er ya da geç adaletin önünde hesap verecektir. Siz sahte hesaplar üzerinden eleştirdiniz diye Feyyaz Soylu yıkılmaz aksine daha çok güçlenir. Çünkü biz gücümüzü halkımızdan ve aziz milletimizden alıyoruz.

 

Şimdi gelelim yaptıklarımıza ve yapacağımız güzel projelerimize

 

Y A P T I K L A R I M I Z

1- İlçemizin çeşitli mahallelerinde 100.000 m² kilitli parke taşı döşedik ve döşemeye devam ediyoruz.

2- Küçük Kepezin yer tahsisini belediyemize devralarak ‘Millet Bahçesi’ TOKİ marifetiyle yapım aşamasına getirdik. Yakın bir zamanda çalışmalarına başlayarak halkımıza yaraşır bir hale getireceğiz.

3- Yıllardır açılamayan Gümrük Kapısını faaliyete koyarak hizmete açtık.

4- Antep Deresinin sorununa çözüm bulduk. Yakın bir zamanda çalışmalarına başlayacağız.

5- Tahrip edilerek kullanılamaz hale getirilen kilitli parke taşı üretim atölyesini faaliyete geçiriyoruz.

6- Yıllardır vatandaşlarımız tarafından beklenilen tapunun önündeki engelleri kaldırdık.

7- Çeşitli bahanelerle işlerine son verilerek mağdur edilen Belediye çalışanlarımızı işlerine iade ettik.

8- Maddi durumu iyi olmayan 15 vatandaşımızın hanesinin bakım onarım çalışmalarını yaparak destek verdik. 1 Konut, 1, Kültür Evi inşaat çalışmaları ise devam etmekte.

9-  Pandemi (Covid19) başladığı günden bu güne kadar maddi durumu iyi olmayan ailelere gıda yardımı ve nakdi yardımları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

10- İlçemize 1762 adet çöp konteyneri alarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

11- Karanlık sokaklarımızın aydınlatma çalışmalarını yaparak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

12. Ceylanpınar hepimize yeter projesini hayata geçirerek huzur ve kardeşliği tesis ettik hep birlikte yaşıyoruz.

 

Y A P A C A K L A R I M I Z (Planlanan Projelerimiz)

1- Büyük Kepez’in arkasına 480 konut ve yaşam alanları

2 - Düğün Salonu

3- Millet Bahçesi 2. Etap

4- Spor kompleksi

5- Otogar

6- Buğday Pazarı

7- Yeni Mezarlık alanı

8-  Hal Pazarı

9-  Hayvan pazarı ve barınağı

10-Oto Galericiler Sitesi

11-GES Alanı

12-Beton Santrali

13- Bütün Kırsal mahallelerimizin kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını yaparak daha yaşanılabilir bir hale getireceğiz.

14- Şehir merkezindeki ana arterlerdeki kilitli parke taşı yerine sıcak asfalt çalışması yapacağız.

15- OSB organize sanayi bölgesi

Oluşturulma Tarihi : 07.12.2020