Share

Başkan Soylu'dan 23 nisan mesajı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 100. yılını kutlayan Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Koronavirüs dolayısıyla 100. yıl coşkusunun evlerde kalarak yaşanacağını vurguladı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında resmi tören düzenlenmeyeceğini hatırlatan Başkan Soylu, tüm Ceylanpınarlıları balkonlarını Türk Bayrakları ile süsleyerek akşam 21.00'de istiklal marşı okumaya davet etti.

Başkan Soylu, mesajında, "23 Nisan 1920’de, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılmasıyla kendi idaresini eline almıştır. 100.yılını kutlayacağımız milli birlik ve beraberliğimizin kenetlenmiş ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türk milletinin gönlünde, bağımsızlığımızın sarsılmaz iradesidir.” dedi.

100. yıl coşkusunun bu yıl evlerde yaşanacağını vurgulayan Başkan Soylu, şunları söyledi: "Belki bu sene evlerimizden balkonlarda, pencerelerde kutlayacağız ama seneye ve daha sonraki yıllarda her yerde daha coşkulu, daha heyecanlı kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz ile gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor ve çocuklarımızın ve milletimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum. Hep birlikte sağlıklı günlere adım atmayı Cenab-ı Allah’ta niyaz ediyorum.”

Oluşturulma Tarihi : 22.04.2020