Share

Katar Heyetinden Ceylanpınar TİGEM'e Ziyareti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Katar Çevre Bakanı Muhammed bin Abdullah bin Metab Al-Rumaihi ile birlikte Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü (TİGEM)'i ziyaret ederek incelemelerde bulundular.

Şanlıurfa'dan Ceylanpınar'a helikopterle gelen heyeti Ceylanpınar Kaymakamı Ahmet Karatepe, Belediye Başkanı Menderes Atilla karşıladı. Heyet daha sonra Ceylan konuk evine geçti.

Bakan Fakıbaba konuk evinde yaptığı açıklamada Katar Çevre Bakanı ilçe Tigem'de incelemelerde bulunduğunu belirterek, "Katar'dan çok değerli Çevre ve Şehircilik Bakanımız ile birlikteyiz. Özellikle Ceylanpınar'ı görmek istedi. Ben de sayın bakanımızı helikopterle gezdirme fırsatı buldum ve TİGEM arazilerini kendisine gösterdim. Bu ziyaretlerinden dolayı kendisine ve ekibine çok teşekkür ediyorum." dedi.

Katar Çevre Bakanı Muhammed bin Abdullah bin Metab Al-Rumaihi de Ceylanpınar'da bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bu bölge Türkiye'nin bir gıda deposu mahiyetindedir. İnşallah ileriki zamanlarda bu bölgede gerek yatırım açısından gerekse hayvancılık açısından bir yatırım yapacağız. Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba'yla birlikte bölgeyi gezmekten büyük bir mutluluk duydum. Gösterilen büyük misafir perverlikten dolayı herkese çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Heyet daha sonra TİGEM yetkilileri ile kısa bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından Katar Çevre Bakanı Muhammed bin Abdullah bin Metab Al-Rumaihi'ye gazella cinsi Ceylan hediye edildi. Heyet daha sonra ilçeden yine helikopterle ayrıldı.

Oluşturulma Tarihi : 22.09.2017