Share

Şampiyonlardan Başkan Atilla'ya Ziyaret

30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvasında dereceye giren Ceylanpınarlı sporcular Belediye Başkanı Menderes Atilla'yı ziyaret etti.

Turnuvada üstün başarı elde eden sporcuları makamında ağırlayan Başkan Atilla, gençlerle bir süre sohbet etti. Başkan Atilla, sporun her dalında olduğu gibi satranca da destek verdiğini belirterek, verilen destek neticesinde Ceylanpınar Belediyesi Spor Kulübü Satranç takımının üç ay gibi kısa bir sürede güzel bir başarı elde ettiğini belirtti. 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvasına 102 sporcunun katıldığını Ceylanpınar satranç takımının ise 32 sporcunun turnuvaya katıldığını hatırlatan Başkan Atilla, 12 dereceden 11'ini Ceylanpınar Belediyesi satranç takımının aldığını, gençlerin kısa bir zamanda büyük bir başarıya imza attıklarını kaydetti.

Satranç turnuvasına sponsor olduklarını da hatırlatan Başkan Atilla, böyle güzel bir etkinliğe ev sahipliği yaptıklarından dolayı gururlu olduklarını ifade etti. Ailelere seslenen Başkan Atilla, "Çocuklarınızı satranç kursumuza gönderin. Bu kadim zeka oyununu çocuklarımız öğrensin. Yeteneklerini geliştirip başarılara imza atsınlar" dedi.

Ceylanpınar Belediyesi Spor Kulübü Satranç ekibinden daha büyük başarılar beklediğini ifade eden Başkan Atilla, "Hedefimiz, ileride nasıl ki bedensel engelli basketbol takımımız milli takıma oyuncu veriyorsa inşallah satranç takımımızda ileriki dönemlerde milli takıma sporcu verecek bir noktaya gelecektir" diye konuştu.

Ziyarette Satranç Federasyonu ilçe temsilcisi Mehmet Elgün, başkan Atilla'ya takım forması hediye etti. Başkan Atilla'da sporculara çeşitli hediyeler verdi.

Ceylanpınar, tarihinde ilk kez Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından organize edilen ulusal bir turnuvaya ev sahipliği yaptı. Turnuvaya sponsor olan Ceylanpınar Belediyesinin organizasyonu ise uluslararası standartlara uygun şekilde düzenledi. Turnuvanın düzenlenmesi ve elde edilen başarı Ceylanpınar açısından bir ilk oldu.

Oluşturulma Tarihi : 29.08.2017