Share

15 Temmuz Şehitleri Çadırkentte Anıldı


15 Temmuz Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Ceylanpınar Telhamud çadırkentte 15 Temmuz Şehitleri anma programı düzenlendi. Programa ilçe Kaymakamı Ahmet Karatepe, Belediye Başkanı Menderes Atilla, Ak Parti ilçe Başkanı Ahmet Güntekin, kurum amirleri katıldı. Suriyeli sığınmacılar 15 Temmuz şehitleri için Kur'an okuyarak dua etti. Küçük çocuklar ise güzel ilahiler seslendirdi.
Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Güntekin programda yaptığı konuşmada 15 Temmuz'da Türkiye'nin işgal edilmek istendiğini söyleyerek darbeye karşı durup şehit olanlara Allah'tan rahmet diledi.
Belediye Başkanı Menderes Atilla da darbe girişiminin gerçekleşmesi durumunda Türkiye'de Irak, Suriye ve Libya gibi bir iç savaş çıkarılacağını ancak buna muvaffak olamadıklarını söyledi. Türk milletinin tanklara, uçaklara karşı direndiğini ve vatanı işgalden kurtardığını vurgulayan Başkan Atilla, "Bu da gösteriyor ki imanın gücü teknolojinin gücünden üstündür. 15 Temmuz bunu açıkça ortaya koymuştur." dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için dua isteyen Başkan Atilla, "Bir komutan cesur olmazsa askerleri de cesur olamaz. Cumhurbaşkanımız cesaretiyle dünyadaki tüm liderlere ve mazlumlara örnek olmuştur. Eğer o karanlık gecede Cumhurbaşkanımız pes etmiş olsaydı bizlerde top yekün kaybetmiş olacaktık." diye konuştu.
İlçe Kaymakamı Ahmet Karatepe ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ümmetin umudu olduğunu vurgulayarak, "Bugün burada rahat bir şekilde görev yapabiliyorsak bu yapılan duaların sayesindedir. Allah hainlerin hesaplarını şaşırttı. Bizler siz burada olana kadar rızkımızı sizinle bölüşmeye devam edeceğiz" dedi.
Program yapılan duanın ardından son buldu.

Oluşturulma Tarihi : 13.07.2017