Share

Maden Mahallesi Cami ve Kültür Evinin Halıları Serildi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Ceylanpınar Belediyesinin koordineli çalışmasıyla cami ve kültür evlerinin halıları yenileniyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde inşaası tamamlanan Maden Mahallesi camili kültür evinin halıları serildi.

Konu hakkında bilgi veren Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bayol, 50 yıllık caminin yerine yapılan cami kültür evinin inşasının ardından halılarının serildiğini söyledi. Bayol, "Maden mahalle sakinlerinin talebi üzerine Belediye Başkanımız Menderes Atilla, yaklaşık 50 yıllık caminin yerine altı Kültür Evi ve Kur'an kursu üstü modern bir cami yapılması talimatı verdi. Çok kısa bir sürede tamamlanan camili kültür evimizin bugün de halılarını seriyoruz. Güzel bir kompleks oldu. mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Maden Köyü sakinlerinden Ali Çifçi de çalışma ve hizmetlerinden dolayı Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya teşekkür ederek, "Camimizin ve Kültür Evimizin halılarını seriyoruz. Çalışma ve hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Menderes Atilla'ya teşekkür ediyoruz. Daha önce 50 yıllık bir camimiz vardı ve zorluk çekiyorduk. Ama şimdi rahata kavuştuk. Kimlerin katkısı varsa Allah kendisinden razı olsun." dedi.

Oluşturulma Tarihi : 15.05.2017