Share

Ceylanpınar’da Sıcak Asfalt Yol Çalışmaları Sürüyor

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun girişimleri sonucu geçtiğimiz aylarda hizmete giren devlet hastanesinin çevresinde ve şaabin caddesinde sıcak asfalt yol çalışmalarına başlanıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile düzenlenen toplantıda Ceylanpınar ile ilgili sorunları dile getiren Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, faaliyete geçen devlet hastanesinin yolundaki sıkıntıları dile getirmişti. Hastane yolunun yapılması yönünde talepte bulunan Belediye Başkan Feyyaz Soylu, olumlu geçen görüşmelerin ardından çalışmalara start verildi.

Ceylanpınar Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli sürdürülen yol çalışmalarında PMT serim çalışmaları tamamlanarak sıcak asfalt serim çalışmalarına başlanıldı. 150 Yataklı Ceylanpınar Devlet Hastanesi çevresini kapsayan yaklaşık 2 kilometrelik ana arterlerde sıcak asfalt serim çalışmaları sürüyor.

Ceylanpınar Belediyesine bağlı ekipler ise Gazi caddesinin devamı olan Şaabin caddesinde 600 metre uzunluğundaki bazalt yolunda kepçe yardımıyla söküm çalışmalarına başladı. Hastane çevresinde sürdürülen sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından Şaabin caddeside sıcak asfalt çalışmalarına başlanılacak.

Ceylanpınar Devlet hastanesi çevresinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Ceylanpınar Belediye Başkan Vekili Übeyt Kurt ve Destek Hizmetler Müdür Vekili Adnan Daşkıran, devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ceylanpınar Belediye Başkan Vekili Übeyt Kurt, ‘’ Yaparsa Zeynel başkan yaparız sloganı ile başlıyoruz. Bugün yaklaşık 2500 metreye yakın bir asfalt çalışması Büyükşehir ilçemizde yapmakta. Hem yeni hastanemizin etrafı hemde yeni belediye binamız ve şu müjdeyi ben vereyim halkımıza, Şaabin caddesinin Gazi caddemize bağlantısı olan yolumuzu TOKİ’ye bağlamak şartıyla asfalt çalışmaları bugün itibariyle çalışmalarını başlattık. Ben medya aracılığıyla buradan Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ile Fen işleri daire Başkanımız Metin Sancıya ve tüm çalışan teknik personele çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’nun girişimleri Allah'ın izniyle hiçbir yapılmadık yolumuz kalmayacak. Emeği geçen bütün emekçi kardeşlerime teknik elemanlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ‘’ifadelerinde bulundu.

Ceylanpınar Belediyesi Destek Hizmetler Müdür Vekili Adnan Daşkıran, ‘’Yaklaşık 10 gün önce ilçemize asfalt çalışması yapmak üzere gelen büyükşehir belediyemizin fen işleri Daire Başkanlığı ekiplerini biz belediye olarak karşıladık. Ekiplerin geldiği günden itibaren koordineli olarak kendileriyle birlikte hareket ediyoruz. Belediye Başkanımız bu konuda bunu hassasiyetle takip ediyor. Hem ekipman olarak hem diğer türlü yapılacak bütün işlerinde araç ikmalinde bile kendilerine destek olmaya çalışıyoruz. Çünkü hizmet bizim ilçemiz için yapılmakta ve Belediye başkanımız da bunu önemsiyor. Bu kapsamda bizim Büyükşehir Belediye encümenlerimizin büyük gayretleri vardı. Yaklaşık 1 yıldan beridir buradan bu sorunlar bildiriliyordu. Zeynel başkanımız buna duyarlı olup bir an önce buranın yapılması için kendilerine destek verdiler ve ilçemiz çok güzel bir yola kavuşmuş olacak. Bugünde yine Başkan Vekilimiz ve Feyyaz Başkanımızın da görüşmeleri neticesinde bizim zararlı taş dediğimiz yol bayağı bir sıkıntı veriyordu ilçeye. Burayla ilgili de belediye başkanımız dedi ki araç ikmalini verin, iş makinalarıyla zararlı taşların kaldırılması için destekçi olun. Bizde onu bugün itibarıyla başlatıyoruz. Yakında orası da bizim şaabin caddesi ile gazi caddesi ile birleşmiş olacak ilçemize hayırlı olsun.’’ dedi.

Oluşturulma Tarihi : 26.08.2021