Share

‘HER ŞEYİN PAZARLIĞI OLUR AMA SAĞLIĞIN ASLA’ DENETİMİ

Halk sağlığını her şeyin önünde tutan Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde tüm market ve gıda satış ve üretimi yapan yerleri önce sağlık, ardından fiyat etiketleri yönünden denetledi.

Ceylanpınar ilçe genelinde yer alan marketlerin etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatlarının uyuşmadığı yönünde ihbar alan Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kenti karış karış gezerek, halkın sağlığı ile oynayan ya da fahiş fiyat uygulamasıyla haksız kazanç sağlayanlara fırsat vermedi.

Ceylanpınar Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ürün fiyatlarını, ürünün yer aldığı reyondaki fiyat etiketinin olup olmadığını denetleyerek, kurallara uymayanlara uyarı ya da ceza verirken, halk sağlığını koruyanları da tebrik etmeyi ihmal etmedi.

Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Canpolat, ‘’Belediye başkanımızın talimatları doğrultusunda ilçe genelinde denetimler yapıyoruz. İşyerleri öncelikle temizlik ve hijyen ardından ürünlerin fiyat ve son kullanım tarihleri tek tek inceleniyor. Her zaman halkımızın sağlığı için sahada olacağız. Özellikle pandemi ile birlikte başlattığımız alarm durumu halen devam ediyor. Çünkü, temizlik ve hijyenin önemi bu dönemde çok daha net bir şekilde anlaşılmıştır. Halkımızın bu konudaki duyarlılığı da yükselmiştir” dedi.

Canpolat, vatandaşlara da denetimler konusunda kendilerine destek olmalarını isteyerek, gelen her ihbarın anında değerlendirildiğini kaydetti.

“CEZA UYGULAMAK AMAÇ DEĞİL ARAÇTIR”

Ceylanpınar Belediyesi Gıda teknikeri Abdulkadir Yalçın ise “Vatandaşlarımızın marketlerde en sık karşılaştığı sorunlardan birisi aldıkları ürünün kasa çıkış fiyatının reyonda yazan fiyattan yüksek olması” dedi.

Yalçın, ekiplerin, “her şeyin pazarlığı olur ama sağlığın asla” sloganıyla yaptıkları denetimlerde önce halk sağlığı yönünden tüm kriterleri incelediklerini, ardından haksız kazanç sağlayanlara izin vermediklerini belirterek, şunları kaydetti

“Belediye Başkanımız Sn. Feyyaz Soylu beyin talimatları doğrultusunda ilçe genelinde yaptığımız denetimler aralıksız devam edecektir. Öncelikle alışveriş sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler tek tek gezildi, tüm reyonlar incelendi. Burada amaç ceza uygulamak değildir. Ceza sadece halkın sağlığını ve kesesini korumak için bir araçtır. Biz hiçbir esnafımıza ceza uygulamak istemeyiz. Ancak, halkın sağlığı ile oynayan ya da haksız kazanç sağlamaya çalışanlara da göz yumulması mümkün değildir. Başkanımız ve tüm ekibimiz bu konuda son derece hassastır.”

Oluşturulma Tarihi : 16.06.2021