Share

Hedef; Daha Yeşil Ceylanpınar

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun talimatıyla, daha Yeşil Ceylanpınar hedefiyle kurulan Sera faaliyete geçirildi.

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, ilçenin dört bir tarafına dikilecek olan mevsimlik çiçek ve süs bitkileri yetiştirmek üzere kurulumu tamamlanan seranın hayırlı olması dileğinde bulundu.

Başkan Soylu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmaları ile Ceylanpınar’ın dört bir tarafına dikilecek olan mevsimlik çiçek ve süs bitkilerinin  artık Ceylanpınar Belediyesine ait serada yetiştirileceğini böylece daha düşük maliyet olacağını söyledi.

“Ceylanpınar’ın Güzelliğine Güzellik Katacak”

Ceylanpınar’ın güzelliğine güzellik katmaya hazırlan  Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların rahatça nefes alabilecekleri yeşil alanlar oluşturarak park yeşil alan ve refüjlerin yaz kış estetik görümünü korumasını sağlayacak.

Ceylanpınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Halil Yetek, ‘’Sayın Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’nun desteği ile ilçemize 17 dekarlık alanda peyzaj üretim tesisini kazandırmış bulunmaktayız” diyerek şöyle devam etti:

“Tesisimiz 1100 metre kare örtü altı, 15.900 metre kare ise açık alandan oluşmaktadır. Bu alanımızda yaklaşık 300 tür bitki üretilecektir. Bunların arasında mevsimlik çiçek süs bitkileri, peyzaj ürünleri ve fidanlar olacak.  Bu alanda yetiştirilen ürünler belirli bir yaş olgunluğuna geldikten sonra belediyemizce belirlenen park, bahçe, orta refüj ve kavşak gibi alanlara ekilecek.

Bu konuda bizlere desteğini sağlayan sayın Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’ya çok teşekkür eder, ilçemiz halkına hayırlı olmasını temenni ederim.”

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı personeller tarafından yetiştirilecek olan bitkiler, mevsimlik sürelerine göre dikime hazır hale getirilerek, park ve yeşil alanlarda görsel şölen sunacak.

Oluşturulma Tarihi : 08.03.2021