Share

CEYLANPINAR BELEDİYESİ'NDEN AĞAÇ DİKİMİNE DESTEK

Türkiye geneli 11 milyon fidan dikme kampanyası kapsamında Ceylanpınar'da da yüzlerce fidan toprakla buluştu.

Ceylanpınar şuski arıtma tesisleri mevkiinde düzenlenen etkinliğe Ceylanpınar Kaymakamı Cüneyt Caner, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Şuski  Destek hizmetleri daire başkanı Serkan Hastaoğlu, Şuski Ceylanpınar birim sorumlusu Veysel Gültekin,Tarım Orman Müdürlüğü ekipleri, Kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü etkinlikleri kapsamında 750metrekare alana 300 ad çam fidanını toprakla buluşturuldu.

 

Ceylanpınar Kaymakamı Cüneyt Caner' de, Şanlıurfa’nın ormanlık alan konusunda Türkiye ortalamasının çok altında olduğunun belirterek, bu rakamın üst seviyelere çıkılması için önemli bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Bir bireyin yaşamı boyunca en az 5 ağaç dikmesi gerektiğini ifade eden Caner, ağaç dikmenin davranışsal olarak gelecek nesillere aktarılmasının önemli bir çalışma olduğuna dikkat çekti.

11 milyon fidanın toprakla buluşması kampanyasına destek olan Ceylanpınar Belediyesi de Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, belediye meclis üyeleri ve belediye personeli ile birlikte fidan dikti. Fidan dikiminin devam edeceğini belirten Feyyaz Soylu, "Belediye olarak da parklarımıza, okullarımıza ve ilçemizin müsait alanlarına fidan dikme çalışmamız devam edecek." dedi.


Oluşturulma Tarihi : 11.11.2020