Share

Başkan Soylu'dan mevlid kandili mesajı

Başkan Soylu'dan Mevlid Kandili Mesajı

 

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda;  “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV)'in dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız." dedi.

 

Peygamber Efendimizin doğduğu gün olan Mevlid Kandili'nin, kutlu bir olay olduğunu ifade eden Soylu, "Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O’nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır." ifadelerini kullandı.

 

"Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan bu kutlu doğum; sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz ahlâkını özümsemek, ona duyulan sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırlardır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır." diyen Başkan Soylu, Mevlid Kandili vesile ile tüm İslam aleminin ve özelde Ceylanpınarlıların kandilini tebrik etti.

Oluşturulma Tarihi : 28.10.2020