Share

AÇIKLAMA

AÇIKLAMA

Dün bazı sosyal medya hesaplarında Belediyemizin Ensar Kültür Evinde yapılan düğün mevlidine masa ve sandalye vermediği, bundan dolayı mevlid sahibinin kültür evine halı serdiği, bu durumun da milliyetçi duygular ile yapıldığı şeklinde bir yalan haber paylaşıldı.

Öncelikle paylaşılan bilgilerin tamamı yalan ve iftiradır. Belediyemiz özellikle yerel seçimlerden sonra ilçemizin dört bir yanına hizmetlerini eşit bir şekilde ulaştırmaktadır. Bunu yaparken de kesinlikle bir ayrımcılık yapmamakta ve vatandaşlarımızın talepleri ötekileştirmeden uzak kucaklayıcı bir anlayışla karşılanmaktadır.

HABERİN ASLI

Göl Ailesi Ensar Kültür Evinde düğün mevlidi yapmak istediğini Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze iletmiştir. İlgili personel Kültür Evini açmış ve mevlid sahibine masa sandalye takviyesi yapılacağını belirtmiştir. Mevlid sahibi de katılımın fazla olabileceğini, bundan dolayı masa sandalye yerine kültür evine halı sermek istediğini söylemiştir. İlgili personelde her konuda kendilerine yardımcı olacaklarını ifade etmişlerdir. Bunun üzerine mevlid sahibi ile belediye personelimiz, belediye aracı ile mevlid sahibinin belirtmiş olduğu mekandan halıları alıp getirmiş ve yine belediye personelimiz halı serimini gerçekleştirmiştir. Masa sandalye vermeme gibi bir durum söz konusu değildir.

KÜLTÜR EVLERİNİN MALZEME LİSTESİ KÜLTÜR EVİNİN DUVARINDA ASILIDIR

Kültür Evlerimizin malzeme envanteri ve demirbaş listesi tutulmakta olup bu listelerin birer nüshası kültür evlerimizin duvarında asılıdır. Hali hazırda 9 kültür evimiz aktif bir şekilde halkımıza hizmet vermekte ve 4 kültür evimizde tamamlanmış olup önümüzdeki günlerde açılışları yapılacaktır.

YALAN PAYLAŞIM YAPANLARI KINIYORUZ

Birileri son günlerde maalesef ilçenin huzurunu bozmak, ilçede oluşan istikrar ortamını baltalamak ve bunu milliyetçi duyguları kullanarak yapmak istiyorlar. Ceylanpınar Belediyesi olarak bu provakasyonlara gelmeyeceğiz. Yalan paylaşım yapanları da nefretle kınadığımızı belirtmek isteriz.

Kamuoyuna duyurulur...

Oluşturulma Tarihi : 09.12.2019