Share

Ceylanpınar'da binlerce fidan toprakla buluştu

Türkiye geneli 11 milyon fidan dikme kampanyası kapsamında Ceylanpınar'da da binlerce fidan toprakla buluştu.

Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü Ceylanpınar İşletmesi Gümüşsuyu mevkiinde düzenlenen etkinliğe Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik, Belediye Başkan V. Adil Yıldırım, TİGEM Ceylanpınar İşletme Müdürü Bülent Öztürk, Kurum amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşması yapan  Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürü Bülent Öztürk, "Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü etkinlikleri kapsamında TİGEM olarak 17 İşletmede 51 bin fidan diktiktik. Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdürlüğü olarak da yaklaşık 250 dönümlük alanda 5 bin çam fidanını toprakla buluşturduk." dedi.

Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik de, Şanlıurfa’nın ormanlık alan konusunda Türkiye ortalamasının çok altında olduğunun belirterek, bu rakamın üst seviyelere çıkılması için önemli bir çalışma yapılması gerektiğini söyledi. Bir bireyin yaşamı boyunca en az 5 ağaç dikmesi gerektiğini ifade eden Keklik, ağaç dikmenin davranışsal olarak gelecek nesillere aktarılmasının önemli bir çalışma olduğuna dikkat çekti.

BELEDİYE PERSONELİ AĞAÇ DİKTİ

11 milyon fidanın toprakla buluşması kampanyasına destek olan Ceylanpınar Belediyesi de belediye başkan vekili Adil Yıldırım, belediye meclis üyeleri ve belediye personeli ile birlikte fidan dikti. Fidan dikiminin devam edeceğini belirten Adil Yıldırım, "Belediye olarak da parklarımıza, okullarımıza ve ilçemizin müsait alanlarına fidan dikme çalışmamız devam edecek." dedi.

 

Oluşturulma Tarihi : 11.11.2019