Share

Başkan Aksak'tan 10 Kasım Mesajı

Ceylanpınar Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Abdullah Aksak, Atatürk'ün vefatının 81. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine emanet ettiği mirasın çok büyük ve değerli olduğunu belirtti.

Başkan Aksak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıldönümünde saygıyla rahmet ve minnetle anıyorum. Bizler de milletçe, 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. Onun aramızdan ayrıldığı 10 Kasım 1938; bizler için bir devrin bittiği bir tarih değil, sonsuza dek sürecek Cumhuriyet yolculuğumuzun yeni bir merhaleye geçtiği yepyeni bir tarihi başlangıçtır. Gazi Mustafa Kemal, istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. Onun en büyük özelliği de milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıdır. Gazi Mustafa Kemal'in liderliğinde İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu şartlara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları püskürtecek azim ve kararlılığa sahiptir. Her alanda ülkemizi dünya liginde en üst sıralara taşımak için 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle bağımsız yaşama irademizden asla taviz vermeden barış ve huzur içinde Türkiye'yi büyütmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için kararlıyız. Bu düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakârca şehit olan kahramanlarımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Oluşturulma Tarihi : 10.11.2019