Share

Ceylanpınar’da Okul kantinleri ve Yemekhaneler denetlendi

Türkiye genelinde yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu’nun talimatı doğrultusunda zabıta ekipleri ilçedeki tüm okulların kantin ve yemekhanelerini tek tek denetledi.

Ceylanpınar Belediyesine bağlı Zabıta ekipleri yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin güvenilir gıdalara ulaşabilmesi için okul kantinleri ve yemekhanelerinde denetim yaptı. Yaklaşık bir buçuk yıllık bir aranın ardından yeni eğitim öğretim döneminin yeniden başlamasıyla birlikte okul kantinlerine yönelik olarak sıkı denetimler gerçekleştiriliyor.

Denetimde hijyenik koşulların sağlanıp sağlanmadığı, yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihleri ve ürünler incelendi. Ekipler, korona virüs (Covid-19) ile mücadelede öğrencilerin daha sağlıklı bir ortamda yiyecek ve içecek tüketmelerini sağlamak amacıyla denetimlerin yapıldığını ve süreceğini duyurdu.

Zabıta Müdürü Canpolat; Çocuklarımızın Geleceği İçin Denetimlerimiz Sürecek

Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Canpolat, ‘’Pandemi dolayısıyla uzun bir süredir okullarımızın tatil olduğundan dolayı yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ve aynı zamanda sayın Belediye Başkanımız Feyyaz Soylu’nun talimatları doğrultusunda rutin denetimlerimiz sürekli devam etmektedir. Özellikle okulların kantinleri yurtların yemekhaneleri aş evleri benzeri alanlarda çocuklarımızın geleceği, sağlığı, huzuru için aralıksız olarak denetimlerde bulunuyoruz ve bulunacağız. Zabıta ekipleri olarak her zaman sahadayız denetimlerimizi aralıksız olarak gerçekleştireceğiz. ’’dedi.

Gıda Teknikeri Yalçın; Öğrencilerimizin Sağlığı Bizlere Emanet

Ceylanpınar Belediyesi Gıda Teknikeri Abdulkadir Yalçın, ‘’2021-2022 Eğitim ve öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve tüm velilerimize hayırlı olmasını temenni dileklerimi iletiyorum. Bu hususta Covid-19 ile mücadele kapsamında okullarımızda yüze eğitime geçildiğinden ötürü okul kantinlerimizi, okuldaki pansiyonlarımızı, yemekhanelerimizi, Zabıta Müdürümüz Mehmet Canpolat ile birlikte zabıta ekiplerimizle rutin gıda kontrollerimizi yaptık. Bu hususta başta Belediye Başkanımız sayın Feyyaz Soylu, beyin talimatları doğrultusunda öğrenci arkadaşlarımızın sağlığı, bizlere emanet olduğu gibi tüm denetimlerimizi aralıksızca yapacağız. ’’ifadelerinde bulundu.

Ceylanpınar’daki tüm okullardaki, kantin, çay ocağı ve yemekhanelerde denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri, işletmecilere uyarılarda bulunarak, kurallara uymamaları halinde cezai işlem uygulanacağını bildirildi.

Oluşturulma Tarihi : 14.09.2021