Share

Ceylanpınar'da Sağlıkçıların ve Halkın Sağlığı Bize Emanet Denetimi

Halkın ve sağlıkçıların sağlığını önemseyen Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, zabıta ekiplerine talimat vererek ilçe genelinde çeşitli denetimler gerçekleştirdi.

Ceylanpınar’da yaşayan, hem sağlıkçıların hemde vatandaşların sağlığını önemseyen Belediye Başkanı Feyyaz Soylu, başlattığı denetim çalışmalarıyla halkın taktirini topladı.

Harekete geçen zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler, ilk olarak geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen Ceylanpınar Devlet Hastanesinde denetim yaptı. Ekipler, hasta ve sağlıkçılara yönelik hazırlanan gıdaları yerinde inceleyerek denetimlerini sürdürdü.

Titiz bir çalışma yürüten zabıta ekipleri, hastane mutfağı, yemekhane ve gıda depolarında denetim yaptı. Covid-19 salgının başladığı ilk günden itibaren görevini özveriyle sürdüren kahraman sağlıkçıların, sağlığını önemseyen Zabıta ekipleri, yürüttükleri titiz çalışmalarıyla denetimlerini gerçekleştirdi. 

Devlet hastanesinde denetimlerini sürdüren ekipler, vatandaşlarında yoğun olarak alışveriş yaptığı kantini de denetimden geçirdi.

Ceylanpınar Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçenin dört bir yanında alışveriş merkezleri, lokanta, restoran ve ekmek fırınları gibi vatandaşların yoğun olduğu iş yerlerinde de gıda denetimi ve Maske - Mesafe - Hijyen kurallarıyla ilgili denetimlerini yaptı.

Canpolat, Denetimlerimiz Devam Edecek

Ceylanpınar Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Canpolat, ‘’Zabıta müdürlüğü olarak günlük rutin denetimlerimiz devam etmektedir. Aynı zamanda bugün yeni açılmış olan devlet hastanemizin yemekhanesinde, sağlıkçılarımızın sağlığı için yemek üretim alanları başta olmak üzere gıda stoğu ve soğuk depo alanlarını tek tek gezerek denetimlerimizi gerçekleştirdik.  Aynı zamanda sayın belediye başkanımızın talimatları doğrultusunda ekmek üretim alanlarımızda yer alan fırınlarımızda hijyenik ve gramaj kontrollerini de bir arada yaptık. Akabinde ilçemizde faaliyet gösteren genel olarak lokanta ve restoran salonlarında da denetimlerimizi yaptık. Her zaman sahada denetimlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Benzer rutin denetimlerimiz aralıksız olarak devam edecektir.’’ ifadelerinde bulundu.

Yalçın, Halkımızın ve Sağlıkçılarımızın Sağlığı Bize Emanet

Ceylanpınar Belediyesi Gıda teknikeri Abdulkadir Yalçın ise “Bugün ilçemiz genelinde oluşturduğumuz gıda denetim birimi olarak zabıta müdürümüz sayın Mehmet Canpolat, birlikte ilçe genelinde rutin gıda denetimlerinde gerçekleştirdik. Öncelikli olarak ilçemizde yeni faaliyette bulunan ilçe devlet hastanemizin yemekhane alanı ve soğuk zincir alanlarında denetimde yaptık. Bu hususta sağlıkçılarımızın sağlığı bize emanet sloganıyla yola çıkaraktan ilçe genelinde sağlıkçılarımızın ve vatandaşlarımızın daha rahat alışveriş yapabilmeleri adına rutin gıda denetimlerimizi yaptık. Belediye Başkanımız sayın Feyyaz Soylu’nun direktifleri doğrultusunda yapacağımız rutin denetimler aralıksız devam edecektir. Bu hususta ilçemiz genelinde vatandaşlarımızın ve özellikle devrin kahramanları Covid-19’la her zaman ön safta olan sağlıkçılarımızın sağlığını korumak adına lokantalarımız, Kantinlerimiz ilçe devlet hastanemizin yemekhane alanlarında rutin olarak denetledik. Aralıksız yapacağımız rutin kontroller her zaman devam edecektir.’’ dedi.

Oluşturulma Tarihi : 03.08.2021