Share

Başkan Soylu'dan Esnaf ziyareti

 

Ceylanpınar ilçesinin sevilen Başkan’nı soylu esnafı ziyaret etti

 

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesi Belediye Başkanı Feyyaz Soylu Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Tarım Orman Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğünce oluşan ekipler ile birlikte Korona virüsü tedbirleri kapsamında ilçede denetimlerde bulunarak esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

 Vatandaşın sağlığı için İlçede faaliyet gösteren iş yerlerinin mutfaklarını, imalathanelerini, depolarını, dolap ve reyonlardaki ürünlerin fiyatlarını inceledi.

Ardından ise Korona virüsü tedbirleri kapsamında, vatandaşın sağlığı için İlçede faaliyet gösteren işyerlerinde Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Tarım Orman Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğünce oluşan ekipler ile birlikte Ceylanpınar İlçesinde ’ki lokantalarda ve ortak kulanım alanlarında maske kullanımı ve hijyene yönelik denetimler yapıldı.

Yapılan denetimlerde ruhsat kontrolü, kullanılan gıdaların uygunluğu, iş yerleri ve üretim yapılan yerlerinin temizliği, mutfakta görev yapan personelin kıyafetlerine ve temizliğine bakıldı. Usule uygun olmayan ve eksikliği bulunan iş yerlerine gerekli uyarılar yapıldı.

Başkan soylu ise konuşmaların ’da ise şunları söyledi…

 

"Sosyal Mesafeye Uyalım, Maskesiz Dolaşmayalım"

Vatandaşlardan Yeni Tip Korona virüs (Kovid-19) tedbirlerine uymalarını isteyen Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu 'da maalesef son günlerde vaka sayısında belli bir artış var.
Ülkemizin başarıyla bu aşamaya kadar getirdiği mücadeleye yazık etmeyelim. Yeniden başa dönmeyelim.
Sağlığımızı korumak bizim elimizde. Fiziki mesafe ve maske kuralına uymanızı rica ediyoruz. Yeni normal hayat düzeninde bunlara daha çok dikkat etmek zorundayız "

"Makamların Sahibi Millettir,

"Bir Esnaf’ta Soylu Başkanımızı buraya geldiğinizi görüyorum. Bu da bizi çok mutlu etti. Hep böyle devam edin " diyerek Başkan Başkan Soylu  ile sıcak ve samimi diyaloğa  içerisine girdi.

Soylu ise konuşmalarına şöyle devam etti
Bizim anlayışımızda millete efendilik taslamak yok, millete hizmetkar olmak var. Milletimize tepeden bakmayız, ayağımıza getirmeyiz. Aksine biz milletimizin ayağına gideriz. Sorun ve talepleri yerinde tespit ederek çözüm üretmek bizim görevimizdir.
Çünkü bu makamların sahibi millettir, biz milletin verdiği yetkiyi milletin yararına kullanmak için buradayız.

 Esnaf ziyareti kapsamında, Sürekli vatandaşımızın arasında ve yanında olmaya gayret ediyoruz.

Esnafımızın, vatandaşlarımızın beklenti ihtiyaç ve sorunlarını birinci ağızdan öğrenmek amacıyla çarşı merkezinde, Belediye meclis üyelerimiz ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdik. Kontrollü sosyal hayatın başladığı bu yeni dönemde esnafımıza hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.

Maske takmaya, sosyal mesafelerimizi korumaya ve uyarıları dikkate almaya devam edelim. Korona virüsü tedbirleri kapsamında, en çok etkilenen kesim olan esnafın yanında olduklarının altını çizen Başkan Soylu, ticari aktivite açısından İlçemizin gözbebeği olan esnafımızın daima yanındayız. Esnaf ziyaretleri sırasında sosyal mesafe kurallarını hatırlatmayı da ihmal etmeyen Başkan Soylu. Maske kullanımı ve hijyen konusunda da dikkatli davranılması gerektiğini dile getirdi.

Oluşturulma Tarihi : 06.08.2020